Pvc pencere tamiri Pimapen tamiri kapı tamiri hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatmaya çalışacağım

Pvc pencere veya plastik pencere evlerimizin temel faktörlerindendir 90 lı yılların başından itibaren aşırı şekilde yaygınlaşmaya başlamış günümüzde ise plastik pencere seçeneği konutlarda ki kullanım oranı %90 ları geçmiştir geri kalan yüzdelik kısımda ahşap pencere alüminyum pencere demir pencere olarak değişmektedir. İyi yapılan plastik pencere, iyiden kastım fabrika üretim aşamasından başlayıp evimize gelene kadar her aşamasında kaliteli malzemeler ve işçilikle birleştiğinde ve montajının da iyi yapıldığını varsayarsak ortalama ömrü 15-20 yıldır.  Bu zaman dilimi geçtikten sonra muhakkak pencere ve kapıların tamir ve bakım ihtiyacı doğacaktır.

Bir pencere hangi elemanlardan oluşur; Pvc profil belirli ölçülerde kalıplanmış odacıklara bölünmüş farklı renk seçenekleri ile üretilmiş ve muhtelif ölçülerde kesilip makinelerde işlenerek aksesuar montajına hazır hale getirilir, istediğiniz özellikteki camlar ölçülere uygun olarak kesilip hazırlanır fitil – contaları takılır ve aksesuarı bağlanarak evinize montajı yapılır ve uzun yıllar ihtiyaçlarınızı karşılar.

Gelelim bir pencerede nelerin tamir ihtiyacı olduğuna:

Pencere kanatlarının sarkması; kanat içerisine takılan camlar kasaya binme paylarının eşit olması için takoz ayarları yapılır. Bu takozlar zamanla ezilir veya pvc profilin dayanıklılığına bağlı olarak baskıdan dolayı içe çöker ve takozlamada boşluk oluşur ve pencere kanadı ön tarafı kol ile tuttuğunuz kısım aşağıya doğru sarkar bu pencere kanadının kapandığı zaman üst kısmı açık kalacağından içeriye hava girişine sebep olacak karşılıklar kanadı gerektiği kadar tutmayacaktır. Bu arıza usta ellerle yapılması gerekmektedir pentamiri.com ustaları en iyi şekilde ayarlayarak sizi bu sorunlardan kurtaracaktır. Sizi rahatsız eden rüzgâr uğultusu, ses, soğuk hava ve içeriye su girmesini engellemiş olacaktır. Açılıp kapanmayan pencerelerinizi en iyi şekilde kapanır hale getirecektir. 

Menteşe tamiri; Pencere menteşeleri kanadı yerinde tutan döküm malzemedir pencerenin rengine uygun boyalı en az 8cm boylarındadır.  Menteşeler dolgunluk oranı ve hammadde kalitesine bağlı olarak pencere ağırlığı ölçeğinde ve kullanım sıklığına göre sürekli açılıp kapanan bir pencere düşünürsek sorunsuz yerine montaj yapılmış 10cm boyundaki menteşe 7-10 yıl arası sorunsuz şekilde çalışır.  Kırılan menteşeler sizi en çok rahatsız eden unsurdur ve anında müdahale gerektirmektedir bu usta ellerle montaj yapılmalıdır yanlış takıldığında giderilmesi çok zor problemler oluşturabilir tavsiyem kendi başınıza menteşe takmaya kalkışmayın. Kırılan bir menteşe yerine hemen takılmaz ise camınız açık kalacaktır. Biz size menteşe tamiri konusunda anında müdahale edeceğimiz için bizi güvenle arayabilirsiniz pentamiri.com ustaları uzun yılların verdiği deneyim sayesinde edindikleri tecrübe sayesinde en kaliteli hizmeti sunacaklardır. Menteşeler yalnız kırıldığı zaman tamir ihtiyacı duymaz yerinde gevşeyen menteşeler plastik tutucuları eriyen menteşeler yanlış takılan pencereyi veya kapıyı kasan menteşelerde değişmelidir.  Kapı menteşesi kırıldı ise aynı yöntem uygulanır. Çift açılım menteşesi ise kalıp ölçüler dahilinde takılması gerekmektedir. Firmamız her türlü menteşe tamiri konusunda hizmet vermektedir. Pvc pencere menteşesi, kapı menteşesi, cam kapı menteşesi, alüminyum menteşe, çift açılım menteşesi. Eğer siz bu tamiri kendiniz yapmak isterseniz arızalı menteşenin aynısını alıp aynı deliklere vidalarsanız bir ihtimal tamirini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir problemde ustalarımıza danışıp bilgide alabilirsiniz.

Kol tamiri; Plastik pencere kolu kırıldığı zaman tamir ihtiyacı oluşur genelde tercih edilen plastik malzemeden üretilmiş kollardır zamanla özelliğini kaybeder sertleşir ve bir gün elinizde kalır. Biz firma olarak pencere kolu balkon kapısı kolu alüminyum pencere kolu çift açılım mekanizması kolu sürgü pencere kolu roto pencere kolu olmak üzere bütün kol değişimini sağlamaktayız.

İspanyolet tamiri; ispanyolet pencerelerin ve kapıların açılıp kapanmasını sağlayan malzemedir kanat boyu ölçüsüne uygun olarak takılır ispanyoletler göbekleri kırıldığında arızalanır göbeğinde dişlisi vardır ve dişliler kırıldığında değişmesi gerekmektedir pencere ispanyoletleri anahtar yardımı ile kilitlenmez kilitlenebilenler genellikle balkon kapılarında kullanılır ve anahtar yeri barel yeri vardır kilitli kapılarda göbek arızası verir kırıldığı an değişmesi gerekmektedir pencere veya kapı kapalı iken ispanyolet bozuldu ise pencere açılmaz veya kapı ise kapı açılmaz. Açıkken arızalandığında sizler aynı malzemeyi kullanarak değiştirebilirsiniz fakat kapalı iken arızalandı ise usta ellerle tamir edilir. Biz pentamiri.com ustaları her türlü ispanyolet arızaları için yerinde ispanyolet kilitli kapı ispanyoleti tamiri hizmeti veriyoruz. Kapı kilidi değişimi G-U, Roto, Kale ve diğer bütün marka ve modelleri dahil bütün kilitlerin değişimini sağlıyoruz.  Eğer pencerelerinizde eski tip 10 sene evvelinde takılmış ispanyoletler arızalı ise bence usta çağırmanız sizin açınızdan iyi olacaktır çünkü sizin ayar yapmanız biraz zor olabilir.

Karşılık zamak değişimi; karşılık pencerelerin kapalı kalmasını sağlayan küçük kasa üzerine takılmış parçalardır. Zamak kendisi küçük olabilir fakat pencere ve kapıların üzerinde çok önemlidir zamanla kırılan bu parçalar pencerenize uygun ölçülerde ki malzemelerle değiştirilir.  Çünkü kapı ve pencerelerde yanlış kullanılan zamaklar kapattığınız zaman ya çok zorlanabilir yada gevşek kalabilir biz pentamiri ustaları olarak fıratpen karşılığı egepen karşılığı pimapen karşılığı winsa karşılığı akpen karşılığı sürme pencere karşılığı kapı karşılığı bütün marka ve modellerin karşılıkları bilir ver değiştiririz.

Conta – fitil; pencere ve kapıların olmazsa olmazıdır izolasyon için uygun çeşitte kullanılan contalar pencere markalarının kullandığı kalıp ölçülerine göre değişkenlik gösterir.  Conta kolay gibi görünse de aslında ustalık gerektiren tecrübe gerektiren bir uygulamadır yanlış kullanılan contalar boşa harcanmış para demektir.  Siyah kauçuk contalar kullandığımız ve kalitesine güvendiğimiz contalardır kolay kolay çekmez ve iz bırakmaz.

İzolasyon mastik silikon; pencere ve kapıların mermer ve duvar ile birleştiği yerler yalıtım sağlaması için çekilen malzemelerdir birçok marka ve birçok özelliğe sahip silikon mastik çeşidi piyasada mevcuttur. Pencere ve kapılara montaj sonrasında çekilen mastikler zamanla çatlar kopar deforme olurlar ve bu hasarlar pencerelerinizden içeriye su hava toz gelmesine sebep olur ve izolasyonun yenilenmesi gerekecektir. Biz pentamiri.com ustaları olarak sizlere her türlü yalıtım konusunda hizmet vermekteyiz.

Cam tamiri; pencerelerinizde takılı bulunan camlarınız özelliklerine göre tek cam ısı cam buzlu cam konfor cam sinerji cam fark etmeksiniz arıza bozulma kırık ve diğer her türlü tamirini değişimini sağlıyoruz. Kısaca ısı cama değinmek gerekirse kırılmadığı sürece ortalama 10-15 yılda bir değişmesi gereken ürünlerdir çünkü kimyasal malzemelerle birbiri üzerine yapıştırılır bu kimyasallar zamanla özelliklerini kaybeder ve cam içerisine buhar alır sildiğiniz halde çıkmaz değişmesi gerekir. Biz pentamiri.com olarak her çeşitte her ölçüde her renkte cam uygulamaları yapıyoruz.

Çift açılım tamiri; pencerelere açılım fonksiyonu sağlayan bu mekanizma hem normal yönde hem de üstten devrilerek açılan aksesuarlar odalarınızın perdeleri katlamadan içeriyi havalandıran çok kullanışlı bir üründür. Bütün kanadı sararak yapılan montajında birçok parçanın birleşimi ile yapılmaktadır. Bu aksesuarlar bazen kullanıcı hatası bazen de ömrünü tamamlamış olması ile arızalanabilir kırılabilir. Biz pentamiri.com ustaları olarak arızalı parçaların değişiminde yeni çift açılım yapımında bütün markaların aksesuar montajını dikkatli ve titizce uyguluyoruz.

Biz birlikte çalıştığımız bütün ustalarımızın 20 yıllık mesleki deneyim ile oluşmuş konusunda binlerce uygulama tamamlamış teknik tecrübeli sözüne sadık ve referansları kuvvetli bir ekibiz. Bizleri pencere ve kapıya dair her türlü konuda güvenle arayabilirsiniz.

Firmamız hizmetin ve işin niteliğine, kapsamına ve gerektirdiği mesaiye göre değişen fiyat politikası izler. Bize göre kaliteden ödün vererek kısa sürede çok kazanç sağlamak değil tam tersine kaliteye ağırlık vererek kalıcı ve seçkin olmaktır. Rekabet; ücretleri düşük tutmak değil ilkeleri doğrultusunda kendine özgü değerler ortaya koymak ve doğru yoldan ayrılmamak şeklinde değerlendirilmektedir. Yargılama mekanizmasının tartışma ve soruşturma aşamalarını atlamadan işletilmesini benimsetmek; fırsatçılık, köşe dönmecilik ve sömürü anlayışından uzak durmak ana ilkelerimizdendir. Sizde takdir edersiniz ki fiyat teklifi konusunda pencerelerinizin durumunu görmeden sağlıklı bir teklif verilemez her zaman kesin fiyat bilgisi pencereleri kontrol ettikten sonra verilir. Yapılması gerekenler yüz yüze görüşmede kapsamlıca anlatılır ve verilen zamanda uygulama yapılır. Bu ve benzeri ihtiyaçlarınızda bizi tercih etmenizi temenni eder az da olsa bilgilendirebildiysek mutluluk duyarız.

Saygılarımızla

www.pentamiri.com

Servis Bölgeleri

İstanbul Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0532 360 9427 - İstanbul Avrupa

İstanbul Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0532 373 1223 - İstanbul Anadolu

Ankara Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0532 263 7072 - Ankara

İzmir Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0543 461 6163 - İzmir

Adana Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0552 233 4140 - Adana

Antalya Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0536 279 0231 - Antalya

Aksaray Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0535 816 3334 - Aksaray

Denizli Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0554 306 2656 - Denizli

Gaziantep Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0551 246 5938 - Gaziantep

Gebze Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0532 373 1223 - Gebze

Erzincan Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0543 327 2929 - Erzincan

Karabük Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0536 323 8952 - Karabük

Karaman Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0532 611 9287 - Karaman

Kayseri Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0532 647 4180 - Kayseri

Kırıkkale Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0542 322 0421 - Kırıkkale

Kilis Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0551 246 5938 - Kilis

Kocaeli Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0541 699 3788 - Kocaeli

Malatya Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0535 373 2221 - Malatya

Manisa Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0538 545 2567 - Manisa

Mersin Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0552 233 4140 - Mersin

Ordu Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0541 587 4730 - Ordu

Samsun Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0542 649 0687 - Samsun

Tekirdağ Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0506 753 9823- Tekirdağ

Çorlu Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0506 753 9823- Çorlu

Mardin Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı - 0542 207 4447- Mardin

Elazığ Pimapen Tamiri Whatsapp Hattı- 0505 392 9878 - Elazığ