Parke tamiri

laminat parke katalogu

Evinizi, ofinizi Parke ile döşetmek istediğinizde nasıl bir seçiminiz olmalı?

Laminant parkeler hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Parke yer döşemelerinde kullanılan bir kaplama türüdür. Doğal bir malzeme olması nedeni ile parke zemin kaplamaları yapı işlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Günümüzde orman ürünlerinin kullanımında çevreci yaklaşımlar ve ekonomik nedenlerle geleneksel masif ahşap parke yerine daha çok laminat parke ve lamine parkeler olarak adlandırılan parke türleri kullanılır

Laminat parke :

Laminat matbaada istenilen renk ve desende basılmış kağıda reçine emdirilmesi sureti ile elde edilen kaplama levhalardır. Reçine emdirme işlemi kağıt emprenyeleme olarak da adlandırılır.

Emprenyeleme melamin formaldehit ve üre formaldehit gibi reçine malzemeleri emdirilen kağıtların fırınlanarak kurutulması işlemidir.

Laminat parke laminat kaplamaların nitelikli ahşaba oranla daha ucuz olan 7-8 mm kalınlıktaki MDF. HDF yada yongalevha üzerine yapıştırılması suretiyle üretilir. Kansorejen madde kullanılarak da üretilenleri mevcuttur. Yapıştırma işlemi ısı basıncı uygulanarak yapılır. Uygulama yapıldıktan sonra düzeltme ve cilalama işlemi yoktur. Laminat parkeler ucuz fiyatları uygulama kolaylığı ve hızlı döşenmesi nedeni ile en yaygın kullanılan dekoratif zemin kaplama malzemesidir.

Lamine parke:

laimat parke uygulanmış ev

Lamine parke ahşap malzemenin birkaç tabakasının birbirine yapıştırılması ve bunların üzerine nitelikli ağaçtan ince bir kaplama yapılması sureti ile üretilir. Lamine parkeler genellikle üç katmandan oluşur. 5-10 mm kalınlıktaki iki ağaç tabakasını ve 2-5 mm kalınlıktaki parke yapmaya uygun nitelikteki ahşaptan tabaka damarları birbirine dik gelecek şekilde sıcak preste tutkal yardımıyla yapıştırılır. Kendinden cilalı olarak kullanıma sunulan lamine parkeler montaj işlemi sonrasında herhangi bir düzeltmeye ihtiyaç duyulmaz. Lamine parkenin laminat da farkı şudur; laminat parkede arada MDF kullanılır lamine parkede ise arasındaki malzeme ahşaptır. Lamine bu yüzden laminat da pahalıdır.

Masif parke :

Geleneksel ilk kullanılan parkedir. Özüne uygun kurutulmuş 16-20 mm kalınlıklarda ki kurutulmuş ahşaptan şeritler halinde kesilerek yapılır. Uzun ömürlü ağaç türleri tercih edilir. Uygulaması tutkal ile zemine yapıştırılarak zımpara ve cila yapılara kullanıma sunulur ve nitelikli iş gücü gerektirir. Bu yüzdendir ki fiyat olarak en pahalısıdır. Fakat ömür olarak hepsinden daha uzun süre kullanılır.

 

FİYAT LİSTESİ 

LAMİNANT GURUBU 

1-      Çamsan Laminant           11 mm m2 fiyatı                                40,00 TL

2-      Çamsan Laminant             8 mm m2 fiyatı                                28,00 TL

3-      Terraclick Laminant          8 mm m2 fiyatı                                 24,00 TL

4-      Vario Laminant                  8 mm m2 fiyatı                                 28,00 TL  

Üstteki fiyat listesi full paket pervaz ve şilte dahil uygulamalı teslim fiyatıdır. 

Malzeme harici fiyatlarda 6 cm pervaz ve 3-5 mm köpüklerde fiyat farkı alınır.  

SİLİM 

Yerli cila m2 fiyatı            15,00 TL

Avrupa cila m2 fiyatı      20,00 TL

TERS TAVAN DÖŞEME 

Fiyat mekanın ölçü ve şekline gore ölçü alındıktan sonar verilir. 

Laminant parke tamir işleri yapılır. 

İSTANBUL GENELİ MASİF & LAMİNAT & LAMİNE PARKE / SİLİM, SİSTİRE, CİLA, TAMİR & UYGULAMA  

 Pentamiri telefon ikon    : 0535 637 27 71  BAYRAM USTA

Katalog ve daha fazla bilgi için 7/24 arayabilirsiniz.


Yazdır   e-Posta

uzman pimapen tamiri